Tap Hair- Protez Saç Bakım Malzemeleri İstanbul
  • Anasayfa
  • BLOG
  • Tap Hair- Protez Saç Bakım Malzemeleri İstanbul

Tap Hair- Protez Saç Bakım Malzemeleri İstanbul

14 Ağustos 2021, 03:28
Tap Hair- Protez Saç Bakım Malzemeleri İstanbul

Protez Saç Bakım Malzemeleri  

Protez saç, doğal ve yarı doğal malzeme kullanımlarına göre medikal ürünlerle birlikte cilde yapıştırılmaktadır. Kullanılan malzemelerde gerçek ve doğal saç ile, tül ve medikal yapıştırıcı bulunmaktadır. Cilt üzerinde tahriş, kaşıntı ve kuruluk yapmayacak şekilde test edilerek uygulanmakta olan protez saç bakım malzemeleri, saçınızı evinizde de kolay bir şekilde bakıma almanızı sağlayacak seçenekler sunar.  

Protez Saç Nemlendirici Ve Parlatıcı Bakım  

Protez saç bakım malzemeleri içinde saçın deri ve saç kısmında özellikle canlılık sağlayacak yağlar, kremler ve protein odaklı şampuanlar bulunmaktadır. Uzun süreli bakım için öncelikle kullanacağınız şampuanın kaliteli olmasına ve saç uzunluğunuza göre kullanım miktarına önem vermelisiniz. Protez saçın bakımı için kullanabileceğiniz malzemeler, 

·         Saç derisi ve saç için nemlendirici kremler 

·         Argan yağı, keratin ve kolojen bakım kürleri.  

·         Saçınızın canlı ve kırıklardan arınması için düzenli olarak hafif tarama yapmalısınız.  

·         Tarak seçimine dikkat ederek, saçınızın güzel görünmesini ve zarar görmemesini sağlayabilirsiniz.  

·         Nem ve yağ oranını düzenleyici kalıcı krem kullanabilirsiniz.  

Protez Saç Besleyici Ürünler Nelerdir? 

Doğal protez saç bakım malzemeleri için canlı ve temizleyici ürünlere öncelik vermek önemli olacaktır. Protez saçın yumuşak ve parlak kalması için keratin kullanmak ilk aşamada oldukça önemlidir. Argan yağı ve kolojen kullanımı da saçın kırıklardan arınmasını sağlar. Mat ve donuk görünmemesi için özel kremlerle yağ kürlerini karıştırarak saçınızın dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Saç derisini ve saç tellerini canlı tutacak besleyici ürünleri uzmanınıza danışarak alabilir, düzenli olarak kullanmanız doğrultusunda sağlıklı görünümünün uzun sürmesini sağlayabilirsiniz.  

Protez Saç Kalıcı Krem Kullanımı Ne İşe Yarar? 

Kalıcı krem kullanımı saçın doğal görünümüne etki ederken, havalanması ve elektriklenmemesini sağlamaktadır. Duştan sonra saçınıza uygulayarak, saçınızın görsel olarak güzel görünmesini sağladığınız gibi uzun ömürlü olmasında da faydalı uygulamalar yapmış olursunuz.  

Saçınızın uzun süre sağlıklı görünmesi için dışarıdaki etkilerden korunması ve yıpranmalara karşı dayanıklı kalması besleyici ürünlerle mümkün olacaktır. Saçınıza düzenli bakım kürleri yaparak, protez bakım ürünleriyle saçınızın gün içinde canlı ve sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Başka bir blog yazımız olan protez saç bakımı hakkındaki yazımızı buradan okuyabilirsiniz


Telefon
WhatsApp