Protez Saç Bakım Ürünleri

Protez Saç Bakım Ürünleri

Protez Saç Bakım Ürünleri

Protez Saç Bakım Ürünleri

Protez saç ile gerçek saçı beraber değerlendiren firmamız protez saç bakım ürünleri konusunda hem kişinin kendi saçı ve saç derisi hem de protez saç için doğru ürünleri tavsiye etmektedir. Saç ve saç derisi bakımında önemli yer tutan yağlar ve maddeleri içeren ürünler, saçın daha canlı ve daha dayanıklı görünmesini sağlar.

Şampuan Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Ürünlerin içerisinde bulunan kolojen, keratin ve yağ gibi maddeler sayesinde donuk ve mat saçlar parlaklık kazanır. Ayrıca saç kırıklarının oluşması önlenerek saçlar beslenir ve daha dayanıklı hale gelir. Protez saç bakım ürünleri içerisinde en fazla dikkat edilmesi gereken şampuan seçimidir. Saçın temizlenmesi ve canlılığını geri kazanılması için şampuan en önemli ürünüdür. İçinde gerekli proteinleri bulunduran ve saçlı deriyi normal hale getirmeyi destekleyen ürünlerden yana tavsiyelerde bulunmaktayız.

Saç Kreminin Özellikleri Nelerdir?

Doğru seçilen bir şampuan protez saç uygulamasında iki günde bir kullanılırken kişinin kendi saçlarında her gün rahatlıkla kullanılabilir. Protez saç bakım ürünleri arasında dikkat edilmesi gereken saç kremleridir. Saçı ve saç derisini besleyen ve yumuşamasını sağlayan saç kremi aynı zamanda saçın nem dengesini de yerine getirmelidir. Özellikle uzun saçlarda şampuandan sonra uygulanan saç kremi dikkatli tercihler yapılarak kullanılmalıdır. Şampuan ve saç kreminin ardından saç durulandıktan sonra uygulanan kalıcı krem de dikkat edilerek seçilmesi gereken ürünler arasında yer alır. Saçta bırakılan ürün durulanmadığından dolayı hem saçın canlı kalmasını hem de beslenmesini sağlamalıdır. Dolayısıyla içeriği dikkatle incelenerek tercih edilmesi gereken kalıcı krem saçın neminin uzun süre kalıcı olmasını desteklemelidir.

Ürünlerde Aranması Gereken Kriter Nedir?

Protez saç bakımında kullanılan ürünler kadar uygulama aşamasında kullanılan medikal bantlar ve solüsyonlar da uluslararası sağlık örgütleri tarafından onaylı olmalıdır. Protez saçın ömrünü uzatan ve konforlu kullanımına arttıran protez saç bakım ürünleri kesinlikle kalite standartlarına ve pH değerine uygun olmalıdır. Normal saçlar için kullanılan antibakteriyel ve kepek karşıtı ürünler protez saçlar için de rahatlıkla kullanılabilir. Dolayısı ile bakım ürünlerinde en önemli kriter sağlık örgütlerinin onayıdır. Ürün tercihi yaparken sağlık örgütlerinin onayladığı ürünlerin tercih edilmesi önemlidir. Çünkü diğer bir durumda saçlar yıpranır, ciltte kaşıntı, kızarıklık ve tahriş gibi problemler ortaya çıkar.

Ürünlerin İçeriğinde Neler Olmalıdır?

Merkezimizde kullanılan tüm saç bakım ürünleri uluslararası standartlara sahip ve gerekli ph değerini barındıran son derece hijyenik ve sağlıklı ürünlerdir. Protez saç bakımında kullanılan ürünler aynı zamanda yıpranmış saç derisini onarmalı ve güçsüz cansız saçları geliştirmelidir. Biotin, sodyum DNA ve hiyalüronik asit gibi önemli aktifleri içeren bakım ürünleri saç derisini besler ve DHT hormonunu baskılayarak dökülmenin durmasında etkili şekilde yardımcı olur. Çinko, demir ve keratin gibi saçın yapı taşları ile zenginleştirilen ürünler saçları onararak güçlendirir ve saç derisinin dolaşımını hızlandırır. Protez Saç için merak etiiklerinizi ve nasıl uygulandığını ziyaret edebilirsiniz. Protez Saç

Telefon
WhatsApp