Tap Hair Türkiye Akademik Protez Saç İstanbul

Protez Saç

Protez Saç

Protez Saç Alman Nano Teknoloji 

Protez Saç saçı seyrelmiş veya tamamen dökülmüş kişilere uygulanan bir işlemdir. Bu işlem kesinlikle cerrahi bir işlem değildir. Kişinin kafa derisine dikilerek değil yapıştırma yöntemi ile işlem gerçekleştirilmektedir. Protez işlemi, kişiye kendi saçı gibi bir his yaratmasıdır. Bunun sebebi ile tamamen gerçek saçlardan oluşmasıdır.

Gerçek saçlardan oluşan protez saç ile saçlarınızı sorunsuz bir şekilde yıkayabilirsiniz. Fön ve şekil verme işlemlerinde de protez saçınız gerçek saçlardan meydana geldiği için asla olumsuz etkilenmeyecektir. Protez saç ile denize veya havuza da girebilirsiniz. Bu işlem sayesinde kendi saçlarınıza sahipmiş gibi saçlarınızla gündelik tüm aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.

Protez Saç Özellikleri Nelerdir?

Protez saç işleminin en önemli özelliği doğal olmasıdır. Gerçek saçlardan meydana gelmesi sebebi ile size  aitmiş gibi görünüme sahiptir. Protez saçlar cerrahi olarak gerçekleştirilen bir işlem değildir. Bu sebeple sağlık açısından sizin için bir risk söz konusu değildir.


Protez işlemleri tamamen kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Bu nokta ile peruktan tamamen ayrılmaktadır. Protez hazırlanırken sizin kafanızın şekli, saç yoğunluğu ve saç rengi dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Yani her Protez saç işlemi herkes için farklı olarak gerçekleştirilmektedir. Belli bir ölçüye göre hazırlanan protez sizin için uygulanmaz. Protez işlemi sadece tamamen dökülen saçlara değil; bölgesel dökülen saçlar için de uygulanmaktadır. Özellikle erkeklerde meydana gelen bölgesel saç dökülmesi için ölçüler alınır ve kişiye en uygun şekilde protez saç işlemi uygulanır. Saç derisine uygulanan bir işlem olmasının yanında kullanılan taban ile saç deriniz hava almaktadır. Bu sayede derinizde kaşınma , döküntü yapma gibi hisler olmayacaktır. Bu işlem ortalama 1 yıl kullanım ömrüne sahiptir.

Protez Saç ile Saç Ekim Arasındaki Farklar Nelerdir? 

• Protez saç cerrahi hiçbir işlemi barındırmamaktadır. Saç ekimi ise özellikle enseden alınan saç köklerinin kafa derisine

taşınması işlemidir. 

•Birkaç saatle gerçekleştirilen bir işlemken, saç ekiminde bu işlem aylar hatta yıllarca sürebilir. 

•Protez işlemi ile anında kesin çözüm alınır. Birkaç saatlik işlem sonucu kişi yeni saçına kavuşabilir. Saç ekimi işlemi uzun süreler ve seansları kapsamaktadır ve kesin sonuç garantisi yoktur. 

•Protez işlemi ihtiyaç duyan neredeyse herkese uygulanabilmektedir. Saç ekimi işleminde ise şeker hastalığı gibi birtakım rahatsızlığa sahip olan kişilere ekim işlemi yapılmamaktadır.

•Saç ekimi sonrasında saçlarınız hala dökülebilir. Ancak saç protezi ile saç dökülmesi sorunu olmamaktadır.

Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır ?

•Saç protezi işleminin gerçekleştirildiği kişiden kişiye göre bu süre değişkenlik göstermektedir. Sıklıkla kullanılan light ve medium saç tiplerinde 9-10 ay kullanım süresi vardır.

•Protez saç işleminde, Pu denilen ve daha yoğun saçlardan oluşan protezde kullanım süresi 1 seneye ulaşmaktadır. 

•Bu işlemin ömrü belirlenirken kullanılan saçların doğallığı önem kazanmaktadır. Protez işleminde kullanılan saç ne kadar doğalsa ömrü de o kadar uzun olmaktadır. 

•Bu işlemin ömrü kullanan kişinin ne kadar iyi bakması ile de alakalıdır. Kullanan kişi ortalama 15 günde bir bakımını yaptırırsa bu süre de doğru orantı olarak artmaktadır.

Protez Saç İşlemi Kimler İçin Uygundur ?

Saç protezi işlemi kadın veya erkek fark etmeksizin saç dökülmesi sorunu yaşayan herkes için uygundur. Bu işlem 12 yaşından büyük tüm bireyler için gerçekleştirilmektedir.

Bu işlemi kemoterapi sonucu saçları dökülen kanser hastaları için kullanılması uygun ve sağlık açısından bir sorun teşkil etmemektedir. Protez işlemi sadece kemoterapi alan hastalar için değil saç kıran, troid gibi sağlık sorunları nedeniyle saç kaybı yaşayan kişiler için kullanılabilir.

Protez işlemi tamamen saç dökümü sorunu yaşanmasa da bölgesel saç kaybı yaşayan kişiler için de bu işlem yapılabilir.

Protez Saç Çeşitleri Detaylı Bilgi

Saç protezlerinin farklı türleri vardır ve bu nedenle bunları oluşturmak için farklı türde malzemeler kullanılır. Kısmi ve tam kelliği tedavi etmek için en popüler saç protezlerinden bazıları şunlardır:

Tül saç sistemleri veya protez saç nefes alabilir ve bu nedenle özellikle sıcak ve nemli iklimlerde yaşayan veya spor yapmayı seven ve bu nedenle sık sık terleyen kişiler için uygundur. Bu protez saç daha dayanıklıdır ve sık bakım gerektirmez. Tül bazlı saç protezleri de cilt kılı sistemlerine göre daha az gerçekçidir.   


Diğer Protez Saç Uygulamalarımız

     

Erkek Protez Saç


Telefon
WhatsApp