Tap Hair Türkiye Akademik Protez Saç Fiyatları İstanbul

Protez Saç

Protez Saç

Protez Saç Alman Nano Teknoloji 

Protez Saç saçı seyrelmiş veya tamamen dökülmüş kişilere uygulanan bir işlemdir. Bu işlem kesinlikle cerrahi bir işlem değildir. Kişinin kafa derisine dikilerek değil yapıştırma yöntemi ile işlem gerçekleştirilmektedir. Protez işlemi, kişiye kendi saçı gibi bir his yaratmasıdır. Bunun sebebi ile tamamen gerçek saçlardan oluşmasıdır. Gerçek saçlardan oluşan protez saç ile saçlarınızı sorunsuz bir şekilde yıkayabilirsiniz. Fön ve şekil verme işlemlerinde de protez saçınız gerçek saçlardan meydana geldiği için asla olumsuz etkilenmeyecektir. Protez saç ile denize veya havuza da girebilirsiniz. Bu işlem sayesinde kendi saçlarınıza sahipmiş gibi saçlarınızla gündelik tüm aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.


Protez Saç Özellikleri Nelerdir?

Protez saç işleminin en önemli özelliği doğal olmasıdır. Gerçek saçlardan meydana gelmesi sebebi ile size aitmiş gibi görünüme sahiptir. Protez saçlar cerrahi olarak gerçekleştirilen bir işlem değildir. Bu sebeple sağlık açısından sizin için bir risk söz konusu değildir. Protez işlemleri tamamen kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Bu nokta ile peruktan tamamen ayrılmaktadır. Protez hazırlanırken sizin kafanızın şekli, saç yoğunluğu ve saç rengi dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Yani her Protez saç işlemi herkes için farklı olarak gerçekleştirilmektedir. Belli bir ölçüye göre hazırlanan protez sizin için uygulanmaz. Protez işlemi sadece tamamen dökülen saçlara değil; bölgesel dökülen saçlar için de uygulanmaktadır. Özellikle erkeklerde meydana gelen bölgesel saç dökülmesi için ölçüler alınır ve kişiye en uygun şekilde protez saç işlemi uygulanır. Saç derisine uygulanan bir işlem olmasının yanında kullanılan taban ile saç deriniz hava almaktadır. Bu sayede derinizde kaşınma , döküntü yapma gibi hisler olmayacaktır. Bu işlem ortalama 1 yıl kullanım ömrüne sahiptir.

Protez Saç ile Saç Ekim Arasındaki Farklar Nelerdir? 

• Protez saç cerrahi hiçbir işlemi barındırmamaktadır. Saç ekimi ise özellikle enseden alınan saç köklerinin kafa derisine

taşınması işlemidir. 

•Birkaç saatle gerçekleştirilen bir işlemken, saç ekiminde bu işlem aylar hatta yıllarca sürebilir. 

•Protez işlemi ile anında kesin çözüm alınır. Birkaç saatlik işlem sonucu kişi yeni saçına kavuşabilir. Saç ekimi işlemi uzun süreler ve seansları kapsamaktadır ve kesin sonuç garantisi yoktur. 

•Protez işlemi ihtiyaç duyan neredeyse herkese uygulanabilmektedir. Saç ekimi işleminde ise şeker hastalığı gibi birtakım rahatsızlığa sahip olan kişilere ekim işlemi yapılmamaktadır.

•Saç ekimi sonrasında saçlarınız hala dökülebilir. Ancak saç protezi ile saç dökülmesi sorunu olmamaktadır.

Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır ?

•Saç protezi işleminin gerçekleştirildiği kişiden kişiye göre bu süre değişkenlik göstermektedir. Sıklıkla kullanılan light ve medium saç tiplerinde 9-10 ay kullanım süresi vardır.

•Protez saç işleminde, Pu denilen ve daha yoğun saçlardan oluşan protezde kullanım süresi 1 seneye ulaşmaktadır. 

•Bu işlemin ömrü belirlenirken kullanılan saçların doğallığı önem kazanmaktadır. Protez işleminde kullanılan saç ne kadar doğalsa ömrü de o kadar uzun olmaktadır. 

•Bu işlemin ömrü kullanan kişinin ne kadar iyi bakması ile de alakalıdır. Kullanan kişi ortalama 15 günde bir bakımını yaptırırsa bu süre de doğru orantı olarak artmaktadır.

Protez Saç İşlemi Kimler İçin Uygundur ?

Saç protezi işlemi kadın veya erkek fark etmeksizin saç dökülmesi sorunu yaşayan herkes için uygundur. Bu işlem 12 yaşından büyük tüm bireyler için gerçekleştirilmektedir.

Bu işlemi kemoterapi sonucu saçları dökülen kanser hastaları için kullanılması uygun ve sağlık açısından bir sorun teşkil etmemektedir. Protez işlemi sadece kemoterapi alan hastalar için değil saç kıran, troid gibi sağlık sorunları nedeniyle saç kaybı yaşayan kişiler için kullanılabilir. Protez işlemi tamamen saç dökümü sorunu yaşanmasa da bölgesel saç kaybı yaşayan kişiler için de bu işlem yapılabilir.Diğer Protez Saç Uygulamalarımız
 Erkek Protez Saç için Ziyaret ediniz
Protez Saç Terletir Mi?

Protez saç, saç derisinin üzerinde gerçek saçlar ile yapılmış protezin yapıştırılması ile uygulanan kellik kapatma uygulamasıdır. Özellikle erkeklerde görülen saçın üst bölümünün dökülmesi durumunda mükemmel bir kapatıcıdır. Protez saç işlemi sırasında kişi herhangi bir acı çekmez ya da kişinin kafa derisinin üzerine delme, kesme gibi işlemler uygulanmaz. Yalnızca bölgede bulunan saçlar kısaltılır ve özel yapıştırıcı yardımı ile protez saç, saç derisine yapıştırılır. Protez saç terletir mi; protez saç hava ve su geçirebilen bir yapıya sahiptir. Kafa derinizin üzeri tamamen saç ya da plastik gibi unsurlarla kaplanmaz. Protez saçın oluşturulması sırasında kullanılan teknoloji ile saçlarınızı kendi saçınız gibi hissedebilirsiniz.

Protez Saçın Doğru Bakımı

Protez saçın doğru bakımını yapmak saçlarınızın çok daha uzun süre kullanılmasına yardımcı olur. Özellikle tercih edeceğiniz şampuan ve bakım ürünleri sizin evde yapabileceğiniz adımlardır. Bunun yanında 1 ila 2 ayda bir protez saçınıza uzman bakımı yaptırmanız gerekir. Eğer protez saçınızda bir aksilik varsa bu bakım sırasında düzeltilir.

Protez Saç Modelleri

Sağlıklı ve natürel görünüm kazandıran protez saç modelleri, saç derisinin hava alabileceği şekilde saçın yapıştırma yöntemiyle uygulanması yöntemidir. Saç ekiminden ayrı olarak, kafa derisinden iki ila üç hafta da bir çıkarılarak, bakımı yapılabilir, duş alınabilir ve doğal görünmesi için dış etmenlere karşı koruma gerektirmez. Suya dayanıklı, deniz ve havuza girmenize engel olmayacak modellerdir.

Erkek Protez Saç Modelleri

Erkek saç modellerine göre günümüzün saç tasarımları yapılarak, ön ve arka bölgeden doğal görünmesi için saçın dökülmeyen alanları üç numara tıraş edilerek uygulanmaktadır. Protez saç modelleri, özellikle saç kesim geçişleri en iyi şekilde ayarlanarak, ön alın ve saç çizgisi bölümünde tül kullanımıyla yapay görünüm maskelenecektir.

  • Saçın doğal ve rahat kullanımı için uygundur.
  • Saç tıraş edildikten sonra istenilen modelde protez saç sabitlenebilmektedir.
  • Renk ve model farklılıkları kişinin kendi insiyatifindedir.
  • Saçın geçişli bölümleri için doğal saç ile gerçek saçınızın birleşim alanları profesyonel bir şekilde sabitlenecektir.
  • Saçın su ile temasında hiçbir sorun çıkmadan, alın çizgisinden itibaren natürel görünüm kazandırılacaktır.

Çıkmayan Protez Saç Modelimizi

Aşağıdaki Video da izleyebilirsiniz. İzinsiz paylaşım kesinlikle yasaktır. Protez saç uygulaması Tap Hair Türkiye Akademik Protez Saç Merkezine Aittir.


Kadın protez Saç Modelleri

Kadınlar için uzun ve kısa saç modelleri, saç renkleri de ayarlanarak % 100 insan saçından dizayn edilmiş protez saç modelleri saç derisine sabitlenebilmektedir. Altyapısındaki tül kullanımıyla saç derisinin hava alması ve saçın doğal görünümünü engellememesi için özel sabitleme yöntemleri kullanılmaktadır.

  • Saç uzunluğu ve kesimi sabitleme yapıldıktan sonra uygulanacaktır.
  • İmajınızı natürel bir görünümle buluşturacak modellerdir.
  • Tül alt yapı sayesinde alın çizgisinden itibaren doğal bir görünüm sağlar.
  • Saçın duruşu ve dokusunda zaman içinde değişiklik olmayacaktır.
  • Saçın tarama yönü ve çıkış yönü göz önünde bulundurularak sabitleme işlemi tamamlanır.

% 100 Naturel Protez Saç Fiyatları Saç

uzunluğu ve modellerine göre farklılık gösterecek olan protez saçlar, Alman nano teknolojisiyle bir araya gelerek, saç derisinin hava almasını sağlayacaktır. Yaklaşık 15 dakika ile 30 dakika arasında bir kere uygulanan modeller, saç derisine sürülen özel solüsyonlarla tutturularak, suya dayanıklı bir şekilde günlük yaşantınıza devam etmenizi sağlayacaktır. Bakımı kolay ve doğal görünümüyle saçın protez olduğu anlaşılmayacaktır.

Protez Saç Çeşitleri Detaylı Bilgi

Saç protezlerinin farklı türleri vardır ve bu nedenle bunları oluşturmak için farklı türde malzemeler kullanılır. Kısmi ve tam kelliği tedavi etmek için en popüler saç protezlerinden bazıları şunlardır: Tül saç sistemleri veya protez saç nefes alabilir ve bu nedenle özellikle sıcak ve nemli iklimlerde yaşayan veya spor yapmayı seven ve bu nedenle sık sık terleyen kişiler için uygundur. Bu protez saç daha dayanıklıdır ve sık bakım gerektirmez. Tül bazlı saç protezleri de cilt kılı sistemlerine göre daha az gerçekçidir.

Protez Saç Ön Kısım

Protez saç uygulamasında doğal görünüme önem verilmektedir. Bu nedenle Alman nano teknolojisi kullanarak, saç derisinin hava alması ve kullanıcının çok rahatsız olmadan 9 aya kadar konforlu bir şekilde kullanabilmesi hedeflenmektedir. Protez saç ön kısım tül ile yapıştırılarak, saç derisi rengiyle doğal görünüm ve nefes alabilecek alan oluşturulacaktır. 

Protez Saç Nasıl Tasarlanır?

Protez saç tasarımları, kişinin kafa yapısı ve alın çizgisiyle saç döner bölgesinin gidişine göre dizayn edilmektedir. Sağ tarafında saçın yoğun olması ve sol tarafında az olması durumlarına karşı denge sağlansa da, önemli olan saçın çıkış yönüne göre bir tasarım yaparak, doğallığından ödün vermemek olacaktır. Protez saç ön kısım için alın çizgisi alınarak, üzerine tül ile geçiş yapılır ve pu bölümü çok fazla sıkılmadan doğal ve rahatsız etmeyen bir sabitleme işlemi yapılması sağlanır.

Kısa ve uzun saç uygulamalarında aynı şekilde uygulamaya gidilerek, kişiye özel tasarlanan modeller, saçın ön, arka ve yan bölümlerine göre tasarlanarak sabitleme işlemi yapılacaktır. 

Kısa Protez Saç Yakından Belli Olur Mu?

Protez saçın yakından belli olması gibi bir durum son gelişmelerle birlikte imkansızdır. Alman nano teknolojisiyle saç derisine sabitleme yapılma sırasında saç çıkış yönleri ve saç bölgesindeki farklılıklar tasarlanarak, kişiye özel tasarımla ön kısım, arka ve yan kısımlardan belli olmaması için doğala yakın bir tasarım uygulamasına geçilmiştir.

Protez Saçı Korumak Gerekir Mi? Neler Yapılmalıdır?

Saç protezi uluslararası sağlık örgütleri tarafından onaylanan medikal bantlar ya da su bazlı solüsyon ile kafaya yapıştırılmaktadır. Kişinin cildinin temizliği ve rahat nefes alması için kullanılan protez üst seviyede hava ve su geçirgenliğine sahip olmalıdır. 

Protez saç uygulamasına karar verenler açısından protez saçı korumak gerekir mi? neler yapılmalıdır? gibi birçok soru önemlidir sonuçta bakımı, yapımı kadar dikkatli ve kaliteli olmak zorundadır. Saça yapılan bakım ve koruma hem kullanım ömrünü uzatır hem de kişinin konforunu arttırır.

Protez Saç Kozmetik Ürünler

Protez saçı korumak gerekir mi? neler yapılmalıdır? sorusunu cevaplarken öncelikle kişinin kendi saçına uyguladığı kozmetik ürünü protez saça da uygulayabileceğini bilmesi gerekmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken kozmetik ürünlerin kalitesi ve içeriğidir. Kalite standartlarına uygun olmayan ürünler canlı saça zarar verdiği gibi aynı şekilde protez saça da zarar verir. 

Gerekli korumanın ve bakımının yapılmaması halinde protez saç ciltte kaşıntı, tahriş ya da kızarıklıklar oluşmasına neden olur. Protez saçlar için özel olarak üretilen antibakteriyel ürünlerin tercih edilmesi her zaman daha hijyenik kullanım imkanı sağlar. Yani kendi saçınızda olduğu gibi düzenli yıkamalı ve protez saç bakımlarınızı aksatmamanız gerekmektedir.

Haricinde protez saçla alakalı herhangi problem yaşamazsınız. Günlük hayatınıza dileğiniz gibi devam edebilirsiniz.

Telefon
WhatsApp