Kişiye Özel Protez Saç Nedir? Tap Hair Protez Merkezi
  • Anasayfa
  • BLOG
  • Kişiye Özel Protez Saç Nedir? Tap Hair Protez Merkezi

Kişiye Özel Protez Saç Nedir? Tap Hair Protez Merkezi

14 Ağustos 2021, 03:24
Kişiye Özel Protez Saç Nedir? Tap Hair Protez Merkezi

Kişiye Özel Protez Saç Nedir?

Detaylı Açıklayalım

Kişiye özel protez saç nedir herkesin merak ettiği konudur, protez saç adından da anlaşıldığı üzere bireyin kafasındaki saçın ölçüsü alınarak kendi saç rengine yakın tonda özel olarak üretilen gerçek ya da sentetik saç kullanılan üründür. 

Protez saç yaptırmaya karar verildiği anda konusunda uzman ve deneyimli olanlar tarafından saç analizi yapılarak üretim gerçekleştirilir. Cerrahi bir yöntem olmayan protez saç uygulamasında kullanılan saçlar kişinin ihtiyacına göre farklı boyutlarda üretilmektedir. 

İstenen Özelliklere Sahip

Saç dökülmesi, saç seyrelmesi ya da kellik gibi sorunlar yaşayanlar doğal insan saçından üretilen ve özel olarak tasarlanan saç protezini kullanarak problemlerden kurtulabiliyor. 

Kadın, erkek genç ya da yaşlı 12 yaşından büyük herkesin sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanabileceği saç protezi kişinin kafasına sabitleniyor. Herkesin istediği renk şekil ve uzunluğa karar verebildiği uygulamada dikkat edilen en önemli kolu protezin su ve hava geçirgenliğine sahip olmasıdır. 

Kişiye özel protez saç nedir sorusuna cevap arandığında herkes için istenen formda ve istenen özelliklere sahip olarak üretimi gerçekleşen saç olduğunu söylemek mümkündür.


Saç Protezinin Uygulama Aşamaları

Üç aşamada gerçekleştirilen saç protezi uygulamasında ölçülendirme ilk aşamadır. Ölçülendirme aşamasında bireyde saç bulunmayan bölüm üzerinde yapılan işlem sırasında yüz ve kafa yapısı dikkate alınarak simetrik kalıp oluşturulur. 

Yerleştirme aşamasında üretilen saç protezi dikkatli ve hassas şekilde yerleştirilir. Son aşama olan tasarım ise kişiye özel hazırlanan ve kafaya sabitlenen protezin yüz yapısına göre şekil alması ve kesilmesi işlemlerini içermektedir. Uygulama sonrası saç ömrü tercih edilen modele ve ürüne göre farklılık göstermektedir. 

Protez Saç Kişisel Yaşam Konforu

Kişiye özel protez saç nedir konusunda meraklarını giderenlere cinsiyet ve yaş grubu farkı olmaksızın kişisel yaşam konforu sunulmaktadır. Saç protezi yaptıranlar sosyal yaşantısında hiç bir aktiviteden uzak kalmak zorunda olmaz. 

Protez özel yapıştırıcılar ile ihtiyaç duyulan saçlı ya da saçsız bölgeye güvenle uygulanır, uygulamada herhangi bir yaş sınırı bulunmaz. Kişi havuza girebilir, denize girebilir ya da sporunu yapabilir. 

Tıbbi operasyona gerek kalmadan yapılan uygulamanın geri dönüşümü söz konusudur. Saç protezi yüzde 100 insan saçından gelişmiş teknik yöntemler kullanılarak profesyonel uzmanlar tarafından hassas ölçülendirme çalışmaları sırasında üretilir.


Telefon
WhatsApp