Komple Protez Saç Nasıl Olur? Belli Eder Mi? Tap Hair
  • Anasayfa
  • BLOG
  • Komple Protez Saç Nasıl Olur? Belli Eder Mi? Tap Hair

Komple Protez Saç Nasıl Olur? Belli Eder Mi? Tap Hair

14 Ağustos 2021, 03:20
Komple Protez Saç Nasıl Olur? Belli Eder Mi? Tap Hair

En çok sorulan sorulardan bir diğerini yine sizler için en ince ayrıntısına kadar yanıtlayalım.

Komple Protez Saç Nasıl Olur? Belli Eder Mi? 

1990'lı yılların sonlarına doğru Amerika'da ortaya çıkan saçlandırma yöntemi protez saç, ilk yıllarda hastalıklardan dolayı saçlarını kaybedenler için uygulanmakta idi. Başarılı sonuçlar alınmasının ardından bölgesel saç dökülmesi ya da kellik problemi yaşayanlar tarafından tercih edilmeye başlandı. 

Ancak halen komple protez saç nasıl olur? belli eder mi?  gibi insanların kafasında soru işaretleri devam ediyor. Protez saç farklı tipte altyapı üzerine gerçek insan saçından üretilen medikal bir sistemdir. 

Kişiye Özel Tasarım Protez Saç

Protez saçın kişiye özel olmasını sağlayan özelliği bireyin kendi saçlarına yakın saç tellerinin kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Kişinin saç çıkış yönü ve saç rengi gibi birçok özelliğine uyacak şekilde üretim gerçekleştirilmektedir. 

Protez saç uygulamasında bireyin saç dökülmesi yaşadığı yer tıraş edilerek özel olarak tasarlanan ürün medikal bant ya da solüsyonlar yardımı ile uygulanır. Uygulama sonrasında direkt kendi saçın uzunluğuna ve modeline göre istenen şekil oluşturabilir. Tamamen kişiye özel tasarlanıp üretilmesinden dolayı kesinlikle belli olmaz. 

Nano teknolojik Protez Saç Altyapısı

İstenen büyüklükte ve ölçülerde rahatlıkla üretimi gerçekleştirilmesinin sayesinde komple protez saç kullanımı söz konusudur. Komple protez saç nasıl olur? Belli eder mi?  sorularına cevabı konusunda uzman deneyimli kişilerden almak akılcı bir yöntemdir. 

Uygulamanın gerçekleştirilmesinin ardından kişi gerekli olan bakımları zamanında yapması halinde belli olması söz konusu değildir bu yüzden protez saça gerekli bakımın ve özenin gösterilmesi oldukça önemlidir. 

Özellikle son dönemde oldukça yoğun ilgi gören nano teknolojik protez saç alt yapısı sayesinde belli olması bir yana kişinin kendi saçından farklı olduğunu anlamak söz konusu dahi değildir. Çünkü nano teknolojik protez saç altyapısı oldukça incedir. 

Saç Protezinin Bakımı

Komple protez saç nasıl olur? Belli eder mi? konusunda tedirginlik yaşayanların kişiye özel olarak hazırlanan ve uygulanan protezin asla belli olmadığından emin olması gerekir. 

Uzman tarafından uygulanması halinde profesyonelliğin verdiği avantajlardan yararlanmak mümkün ancak uygulama sonrası kişinin kullanımına özen göstermesi olmazsa olmazdır. 

Zaman içerisinde uygulama esnasında kullanılan yapışkan bantların ya da solüsyonların yapışkanlık özelliği azalabilir bu durumda potluk oluşmasının yanı sıra saçın düşme ihtimali de ortaya çıkar. Böyle bir durum yaşandığı zaman protez saçın belli olması kaçınılmazdır. 

En çok merak edilen bir diğer soru ise kişiye özel protez saç uygulamaları. Bu soruyu arzu ederseniz merkezimizi arayarak yanıt alabilir ya da protez saç merkezimizden randevu alarak ücretsiz demo uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

Merak edilen sorunun yanıtını da okuyabilirsiniz => Kişiye özel protez saç uygulaması


Telefon
WhatsApp