Tül Protez Saç İstanbul- Fiyatları- Tap Hair Protez Saç
  • Anasayfa
  • BLOG
  • Tül Protez Saç İstanbul- Fiyatları- Tap Hair Protez Saç

Tül Protez Saç İstanbul- Fiyatları- Tap Hair Protez Saç

03 Haziran 2022, 14:32
Tül Protez Saç İstanbul- Fiyatları- Tap Hair Protez Saç

Tül Protez Saç İstanbul

Bazen genetik bazen de sağlık sorunlarından dolayı saç kayıpları meydana gelmektedir. Ancak saç kayıpları sizler için geri döndürülmez bir şey olarak düşünülmesin. Tül protez saçları İstanbul 'da gerçekleştirebileğiniz işlemler ile kaybettiğiniz saçlar yerine kendi saçınız gibi görünen saçlara kavuşabilirsiniz.

Tül saç protezleri ile gerçek saçlardan oluşan tutamlar biraraya getirilir. Saç derisi ile uyum sağlaması ve yapışması için protezler ince bir tabakadan oluşmaktadır. Protezin ince yapısı sayesinde protez derinizde ağırlık yapmaz. Bunun yanında ince olması sebebi ile saç deriniz hava ve su ile temas ederek her daim hava alabilir. 

Tül saç protezleri yapısı gereği ince olması sebebi ile protez saç kendi saçınız gibi görünür. Özellikle bölgesel saç dökülmesi yaşayan kişilere uygulanan protez saçlar, protezlerin ince yapısı ile kendi saçları ile hemen kaynar. Arada yapıştırıcı veya iz gibi bir görünüm asla olmaz.

Tül Protez Saç Nelerdir?

Tül protez saçlar İstanbul ve birçok bölgede 3 şekilde uygulanmaktadır.

      Bölgesel Protezler : Genellikle erkeklere uygulanan bu protezde bölgesel olarak dökülen yerlere tül saç protezleri işlemi yapılmaktadır. Diğer saçlar ile uyum sağlaması adına saç kaybı yaşayan kişinin kendi saç renginde protez işlemi gerçekleştirilir. Saçların birbiri ile uyumlu görünmesi adına da genellikle saç kesim işlemi uygulanmaktadır.

      Yarım Protezler : Bölgesel saç gibi benzer olan bu protez tipinde, kafa derisinde dökülen bölgeye bu işlem gerçekleştirilmektedir. Bu protez tipinde kişi geceleri protezi çıkarma imkanına sahiptir. 

      Komple Saç Protezleri : Genetik sebepler veya sağlık sorunlarından dolayı tamamen saç kaybı yaşayan kişilere uygulanmaktadır. Komple yapılan tül saç protezleri sayesinde kişi doğal görünen saçlara sahip olabilir.

Tül Protez Saçlar Belli Olur Mu?

Tül saç protezleri yapısı gereği oldukça ince bir tabakaya sahiptir. Protezlerin tasarımı da saçlardan görünmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Deriye yapıştırıldıktan sonra tamamen saçların altında kalmaktadır. Herhangi bir şekilde görünme gibi bir durum söz konusu değildir.

Tül saç protezleri saç derisinin hangi bölgesinde bulunursa bulunsun şeffaf yapısı ve görünümü sayesinde derinize ait bir görünüm gibi algılanacaktır. Protezlerin saçla birlikte durması için medikal bir yapıştırıcı olan ultrahold yapıştırıcıdan faydalanılır. Bu yapıştırıcı da şeffaf bir renge sahiptir. Protezler ile uyumlu olan yapıştırıcı sayesinde 4 mevsim saçlarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tül saç protezleri İstanbul veya hangi şehirde yapılırsa yapılsın, ince yapısı sayesinde acısız bir işlemdir. Takılırken veya çıkarırken hiçbir acı hissetmeyeceksinizdir.

Tül Protez Saç Nasıl Yapılır?

Tül saç protezleri kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Kişinin kafa yapısına dair ölçüler alınır. Saç rengi ve saç yapısına göre saç dökümünün gerçekleştiği bölgeye özel olarak protezler hazırlanır.

Kişinin ten rengi, saçlarındaki beyazlık oranı, saç yapısı, alın çizgisi gibi tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar incelenir. Tüm detaylar için özenle tül saç protezleri hazırlanır ve bu süre bazen uzayabilir. Bunun sebebi ise bu protezlerin kişiye özel olması ve tamamen insan saçından oluşmasıdır. Tül protez saçları İstanbul veya diğer bölgelerde siparişi alınarak yurt dışına gönderilir ve hazırlandıktan sonra kişiye uygulanır. 

Tül Protez Saçlar Kimlere Uygulanabilir?

Tül protez saçları istanbul ve diğer illerde aynı uygulama prensibine sahiptir.12 yaşından büyük tüm bireyler için tül saç protezleri işlemi uygulanmaktadır. Egzama vb. cilt ve deri hastalıklarına sahip kişiler için bu işlem önerilmemektedir.

Genetik veya sağlık sorunlarından saç kaybı yaşayan bireylere protez işlemi rahatlıkla uygulanabilir. Saç protezleri işlemleri için en uygun bireyler ise genetik olarak kellik sorunu yaşayan kişilerdir. Protez saç dışındaki yöntemler uzun zaman almakta ve ağrılı süreçleri kapsamaktadır. Ancak bu bireyler için kesin çözüm tül saç protezleri olabilmektedir.

Bir önceki makalemizde doğal protez saç detaylarını ele aldık. 


Telefon
WhatsApp