Protez Saç Aşamaları Nelerdir? Tap Hair Protez Saç
  • Anasayfa
  • BLOG
  • Protez Saç Aşamaları Nelerdir? Tap Hair Protez Saç

Protez Saç Aşamaları Nelerdir? Tap Hair Protez Saç

18 Ağustos 2021, 15:31
Protez Saç Aşamaları Nelerdir? Tap Hair Protez Saç

Protez Saç Aşamaları Nelerdir? Kaç Aşamadan Oluşur?

Protez saç uygulaması toplamda 3 aşamada gerçekleşir. Bu üç aşamanın her birinde hem işlemi yapan kişiye hem de size görevler düşer. Protez saç prosedürü oldukça kısadır ve birkaç gün içerisinde tamamlanır. 

İyi bir protez saç aşamaları nelerdir; öncelikle saç düzenlenir, protez saç üretilir ve saç kafa derinize yerleştirilerek kullanılma hazır hale getirilir. Tüm bu işlemler acısız bir şekilde gerçekleşir ve işleminiz tamamlandıktan sonra günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Saçın Belirlenmesi ve İşlem Öncesi Bakımlar

Protez saç için başvuru yapmanızın anında ilk uygulanan işlem saçınızın tespitinin yapılmasıdır. Yoğun bir şekilde dökülme görülen alanın büyüklüğü, uygulamanın hangi alana yapılacağı belirlenir. 

Protez saç için ölçüler ve değerlendirmeler alınır. Var olan saçlarınız için bakım uygulanır ya da saç derinizin daha sağlıklı hale gelmesi için evde bakım yapmanız istenir. Protez saçınız en kısa süre içerisinde hazırlanmış olacaktır.

Saç Dizaynı ve Yerleştirmesi

Saçınız için ölçüler ve numuneler alındıktan sonra protez saçınız uzman kişiler tarafından tamamlanır. Bu protez saçın tamamlanması sırasında sizin yüz yapınıza ve estetik beklentinize yönelik olarak belirlenmiş bir tasarım kullanılır. 

Saç uygulama işlemi için ile olarak uygulamanın yapılacağı alandaki saçlar olabildiğince kısaltılır. Bunun için genellikle bir tıraş makinesinin kullanılması yeterlidir. 

Uygulama yapılacak alan temizlendikten sonra protezin altına saç derinize zarar vermeyecek anca güçlü bir saç yapıştırma yapıştırıcısı sürülür. Protez saç özenle belirlenmiş alana yapıştırılır.

Saçın Protez Saç İle Şekillendirilmesi


Protez saç aşamaları nelerdir; son aşama saçın şekillendirilmesidir. Saç derinize yerleştirilen saç var olan saçlarınız ile beraber kesilerek bütünlük sağlayan bir model ile şekillendirilir. 

Yapılan saç düzenlemesi ile protez saçlarınız artık normal saçlarınızdan ayırt edilemeyecek kadar güzel görünecektir. Saç rengi, modeli ve yüz şeklinize uygunluğu ile en yakın tanıdıklarınız dahi iki saç arasındaki farkı anlamakta güçlük çekecektir.

Protez saçınızın uygulaması tamamlandıktan sonra dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır;

•Protez saçlarınızı özel şampuanlar ile yıkamaya özen göstermelisiniz. Özellikle silikonsuz ve keratin içeren şampuanlar tercih etmelisiniz. Saçlarınız saç deriniz ile bağlantılı olmadığı için beslenme biçimi dışarıdan uyguladığınız ürünler ile olacaktır.

•Saçlarınıza belirli aralıklarla usta ellerde bakım yaptırmanız gerekir. Bu bakım saçlarınızın çok daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Saçların canlılığından yapışkanların güçlendirmesine kadar tüm işlemler için bakım alırsınız.

•Saçlarınızı dilediğiniz sıklıkta yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra yağ ya da bakım ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz

komple protez saç aşamalarını öğrenmek ister misiniz? => komple protez saç ziyaret ediniz.


Telefon
WhatsApp