Türkiye de En Çok Tercih Edilen Protez Saç Neden Tap Hair
  • Anasayfa
  • BLOG
  • Türkiye de En Çok Tercih Edilen Protez Saç Neden Tap Hair

Türkiye de En Çok Tercih Edilen Protez Saç Neden Tap Hair

18 Ağustos 2021, 18:06
Türkiye de En Çok Tercih Edilen Protez Saç Neden Tap Hair

Türkiye’de Protez Saç

Saç dökülmesi özellikle erkeklerde görülen ve genetik nedenlere dayanan bir biyolojik kayıptır. Saç dökülmesi kişilerin hayatında bir eksiklik ya da hastalığa neden olmasa da estetik olarak beklenen görünümün bozulmasına neden olur.

Türkiye’de protez saç işlemi, özellikle üst bölgesinde saç dökülmesi yoğun olan kişilere uygulanan bir kellik kapatma yöntemidir. Saçın en üst bölümünde saç dökülmesi yaşanan bölüm adeta kendi saçları ile aynı saç dokusu ile kapatılır.

Türkiye’de Protez Saç Yapılıyor Mu?

Protez saç uygulaması Türkiye’de yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama için kişiler herhangi bir acı çekmez ya da delme, kanama, iyileşme süreci gibi kişinin beklemesini gerektirecek aşamalar bulunmaz.

Protez saç işlemi kişilerin doğal bir görünüm ile saçlarında bulunan dökülmenin kapatılmasını sağlar. Ancak bu işlem tamamen kalıcı bir işlem değildir. Saçlar zamanla dökülerek eski saçsız görünüm oluşacaktır.

Protez Saçın Ömrü Ne Kadar?

Türkiye’de protez saç işlemi uygulamaları kişinin arzusuna göre şekillendirilir. Kişi estetik olarak nasıl saçlara sahip olmak istediğini belirtirse protez saçın tasarımı tamamen o beklentiye yönelik olarak yapılır.

Kişiler genellikle çok sıkı olmayan estetik olarak hoş görünen ve düğümleri ortalama sıklıkta atılan saçları tercih eder. Bu saçların kullanım ömrü ise ortalama 1 ila 1,5 yıldır. 

Protez saçın kalıcılığı kişinin saçlarına gösterdiği ilgiye göre değişiklik gösterecektir. Doğru şampuan ve bakım ile bu süre maksimum seviyeye çıkarılabilir.

Ayrıca sık düğümlü protezler ortalama 2 ila 2,5 yıl ömre sahiptir. Ancak bu saçların görünümü estetikten uzak olduğu için kişiler tercih etmekten kaçınırlar.

Protez Saç Özellikleri

Protez saçların özellikleri gününüzü kolaylaştıracak bir biçimdedir. Bu özellikler;

•Protez saç çıkan ve tekrar takılan bir saç değildir. Bu nedenle düşme, kopma ya da benzeri bir problem ile karşılaşmazsınız.

•Protez saçın bakımı oldukça kolaydır. Doğru şampuan ve bakım ürünlerini kullanmak yeterli olacaktır. 

•Protez saç taktırdığınız dışarıdan belli olmaz. Saç tamamen sizin doğal saçlarınıza uyum gösterecek şekilde düzenlenir. 

•Protez saç kısa sürede istediğiniz estetik görünümü elde etmenize yardımcı olur. Tek seansta saçın yerleştirme işlemi tamamlanır ve günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Saç yerleştirme ise çok kısa sürer. 

•Protez saç yapılırken yalnızca saç dökülmenizin yoğun olduğu yerdeki saçlar kısaltılır. Saç derinize ya da saç köklerinize acı verici herhangi bir işlem uygulanmaz.

•Protez saç saçlarınızın büyümesine engel olmaz. Saç deriniz ya da saç kökleriniz protez saçtan olumsuz etkilenmeyecektir.

En Çok sorulan sorular arasında yer alan protez aşamaları nelerdir? İşte cevap => Protez Saç Aşamaları Nelerdir?


Telefon
WhatsApp